Otázky a odpovědi

„Naším cílem je efektivně propojovat zaměstnavatele, kteří nabízejí práci pro osoby se zdravotním postižením, s vhodnými uchazeči z kategorie OZP.“

O pracovním portálu POZP

Jaký význam má zkratka POZP?

Zkratka POZP zastupuje “Práce pro Osoby se Zdravotním Postižením”.

Pro koho je portál určen?

Jak již název napovídá, náš pracovní portál je určen pouze lidem se zdravotním postižením a společnostem, které zaměstnance z těchto řad hledají.

Co nabízíme uchazečům o práci z řad OZP?

Jsme pracovní portál, umožňující lidem se zdravotním postižením, jednoduše vytvořit vlastní pracovní profil, díky kterému se zviditelnění na trhu práce a získají tak příležitost najít novou lepší práci.

Co nabízíme zaměstnavatelům OZP?

Zaměstnavatelům OZP poskytujeme nejen možnost inzerovat volná pracovní místa, ale také vytvořit moderní firemní profil. Díky tomu zaměstnavatelé získávají jedinečnou možnost prezentovat svou firemní kulturu a oslovit tak mnohem více potenciálních uchazečů o práci.

Co je to firemní kultura?

Firemní kulturu můžeme definovat jako sdílené hodnoty a postupy mezi zaměstnanci, vedením a zákazníky společnosti. Zaměstnavatel může popsat atmosféru na pracovišti, přístup ke stávajícím či novým zaměstnacům nebo k obchodním partnerům. Jedná se o soubor hodnot, vzorců jednání, postupů a zvyklostí uplatňovaných ve společnosti. Firemní kultura je specifická pro každou společnost, vyjadřuje její charakter, který ji odlišuje v očích ostatních lidí a společností.

„Naší vizí je inspirovat osoby se zdravotním postižením k novému přístupu při hledání práce. Nespoléhat se pouze na pracovní inzeráty, ale nabídnout jednoduchou možnost, jak se nechat sami oslovit potenciálními zaměstnavateli.“

Pro OZP hledající práci

Proč se mám registrovat?

Registrace Vám umožňuje vytvořit si vlastní pracovní profil OZP a profesionální životopis. Jako registrovaný uživatel máte přístup ke zobrazení kompletních informací, které jsou pro neregistrované uživatele skryté. Získáváte možnost přímo reagovat na vybranou pracovní nabídku a oslovit danou společnost.

Co mi přinese vytvoření pracovního profilu?

Standardní životopis k získání vysněné práce v dnešní době již nestačí. Proto Vám nabízíme jednoduchou formu zviditelnění se, s cílem lépe zaujmout společnosti ve vašem okolí. Pracovní profil OZP informuje Vašeho potenciálního zaměstnavatele nejen o vašich pracovních zkušenostech a dosaženém vzdělání, ale také o Vašich preferencích, zájmech, přáních a požadavcích na práci.

Přínosy profesionálního životopisu?

Po vyplnění pracovního profilu Vám umožňujeme na základě zadaných informací, nechat si automaticky vygenerovat profesionální životopis. Nebudete se muset již nikdy obávat, jak má profesionální životopis formálně vypadat a zda obsahuje všechny důležité informace. Díky nám ve Vašem životopisu nebude nic chybět a bude tak mít vždy nejlepší možnou formu. Tímto životopisem lépe zaujmete svého potenciálního zaměstnavatele a jste tak o krok blíže k Vámi vysněné práci.

Co získám jako neregistrovaný uchazeč o práci?

Bez provedení registrace můžete procházet nabídky práce pro OZP avšak s omezeným přístupem k informacím o registrovaných firmách a bez možnosti přímého kontaktu.

„Zaměstnavatelům OZP umožňujeme vytvořit moderní, srozumitelnou a lidskou prezentaci s cílem zaujmout a získat nové klíčové zaměstnance.“

Pro zaměstnavatele OZP

Proč se máme registrovat?

Registrace vám umožňuje vytvořit si firemní profil zaměstnavatele. Pouze jako registrovaní uživatelé máte přístup k zobrazení kompletních informací, které jsou pro neregistrované uživatele skryté. Po registraci tak můžete napřímo oslovovat konkrétní zájemce o práci a aktivněji přistoupit k procesu hledání nových zaměstnanců.

Co nám nabízí vytvoření firemního profilu zaměstnavatele?

V dnešní době víme, že lidé si vybírají zaměstnavatele, pro kterého by rádi pracovali nejen podle výše platu nebo dopravní dostupnosti, ale je pro ně také velmi důležitá firemní kultura a přátelský kolektiv. Umožňujeme prezentovat vaši společnost v nejlepší možné formě. Potenciální zaměstnanci získávají přehled nejen o aktuálních volných pracovních místech, ale také o cílech společnosti, přístupu k zaměstnancům a firemních benefitech. S námi oslovíte mnohem více lidí. S námi bude vaše společnost zářit.

Co získáme jako neregistrovaný zaměstnavatel?

Naše uživatele můžete vyhledávat dle příslušných oborů. S námi tak vždy víte, zda jsou ve vašem okolí lidé se zdravotním postižením, kterým můžete nabídnout šanci na lepší práci.